ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУРФ в Криму може розміщувати ядерну зброю

РФ в Криму може розміщувати ядерну зброю

16 ноября 2020
РФ в Криму може розміщувати ядерну зброю

Можливості Російської Федерації щодо зберігання та розташування ядерної зброї на території окупованого Криму достатньо великі. Про це, та про багато іншого в ефірі Апостроф Live розповів заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

Ще з радянських часів там існували декілька об’єктів, які використовувались для зберігання ядерної зброї. Один з об’єктів — це так звана “Феодосія-13”, нині це село Краснокам’янка.

Татарською мовою — це урочище Кизилташ, де з початку 50-х років протягом 6 років велося велике будівництво бази зберігання. Це колишнє 12 управління Міністерства оборони СРСР, яке відповідало якраз за ядерну зброю. Об’єкт був у використанні до 1996 року, а остання зброя звідти була вивезена у середині 1990-х років. Це величезний об’єкт, це понад 30 км тунелів розмірами, як у метрополітені, а в деяких моментах — значно більші. Об’єкт було частково законсервовано, частково — розкрадено. За нашою інформацією, після анексії Криму, Росія почала проводити певні роботи на цих об’єктах.

Другий об’єкт, який є на території Криму — це Балаклава, де розташовані підводні човни РФ. Також там додатково, і це перевірена інформація, зроблені штольні для підводних човнів.

Росія може використовувати Крим, як фактор геополітичного впливу не лише відносно України, але й Європи в цілому. Саме півострів цікавив Росію як фактор розміщення там своїх військових контингентів. У першу чергу — це базування Чорноморського флоту, тому що тільки Севастополь та Донузлав за своїми характеристиками підходили для розташування великої кількості військових кораблів. Той самий Новоросійськ за своїми природніми факторами не підходив, тому вони й трималися, бо їм не було куди піти.

Та кількість аеродромів стратегічного рівня, які існувала на території Криму, якраз дозволяла авіації РФ злітати та наносити за необхідності удари в далеких точках. Це додатковий трамплін для досягнення дальніх цілей.

Також у ході обговорення вірмено-азербайджанського конфлікту та досвіду, який має перейняти Україна з нього, Сергій Кривонос зазначив, що армію треба посилювати. Навіть, якщо ми намагаємося наблизити мир на Донбасі, все одно, крок за кроком ми маємо робити свою армію сильною, аби прибрати будь-яке бажання РФ продовжувати агресію проти нашої держави.

Війна має декілька вимірів. Це і війна в кібернетичному просторі, і війна в інформаційному просторі, і війна, яка стосується ведення бойових дій у повітрі та на землі. Завдання № 1 — ми повинні бути готові. Питання не в тому, щоби готуватися до війни, коли вона вже почалася. Треба завжди готуватися до війни, аби в будь-яку мить дати гідну відсіч будь-яким агресивним намірам ворога.

Незважаючи на те, що в Україні серйозна міжнародна підтримка, не треба забувати, що ми самі маємо діяти активно. Це стосується не тільки посилення Збройних сил. Питання стоїть щодо спроможності всього народу до опору, підняття рівня інформаційної освіченості та військової підготовки населення. Це територіальна оборона України та національно-патріотичне виховання.

Бо зараз ворог, зрозумівши, що не зможе прямою агресією вирішити свої питання, намагається розхитати ситуацію всередині країни за рахунок гібридних методів війни. Дестабілізувати ситуацію, стерти нашу національну свідомість, яка тільки почала відроджуватися. Плюс, ми програємо в тому, що стосується унеможливлення інформаційного впливу через ЗМІ. І це проблема держави, і має бути відповідне політичне рішення. Насамперед це стосується російськомовних каналів на телебаченні, які якраз і розхитують ситуацію всередині України. Це завдання, яке потрібно вирішувати в максимально короткі терміни.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Жителям країн, де поширюється CОVID-19, слід носити маски постійно - і на вулиці, і в добре провітрюваних приміщеннях, якщо не виходить забезпечити дотримання соціальної дистанції.
Невідкладне проведення сесій місцевих рад через епідемію коронавірусу Олексій Данілов вважає вкрай важливим. За його словами, потрібно консолідувати й об'єднати зусилля.
У цій справі вже заарештовано майно підозрюваних на більш як 300 млн гривень, а також стягнуто заставу в 30 млн гривень.
Дефіцит коштів Пенсійного фонду України з січня по листопад 2020 року досяг 18,4 млрд грн. Витрати відомства з січня по листопад склали 435,3 млрд грн.
Ніхто не говорить, що проблеми з боргами немає і "можна курити бамбук", зазначив Тимофій Милованов.
Майя Санду вважає, що "після програних виборів президент" намагався узурпувати владу, урізавши їй повноваження, - вивести Службу інформації і безпеки з-під підпорядкування президенту.
Завдяки модернізації системи закупівлі і продажу, а також ліквідації схем підприємство в рази збільшило прибуток.
Розвідка Ірану встановила осіб, пов'язаних із вбивством вченого-ядерника. Офіційний представник уряду заявив, що всі обставини справи розслідуються.
У разі доведення провини зазначеним особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Список ВООЗ дає "зелене світло" країнам дозволити вакцину для національного екстреного використання.
Протягом всієї історії звук об'єднував людей.
Підбірка яскравих новинних фотографій та ілюстрацій подій України і світу 2 грудня 2020 року.
У лікарнях і лабораторіях бракує фахівців - анестезіологів, інфекціоністів, пульмонологів, лаборантів і медсестер.
У грудні необхідно виплатити понад 27 млрд грн за внутрішніми боргами і майже 10 млрд - за зовнішніми.