ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУПрокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом примусової «паспортизації» громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом примусової «паспортизації» громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області

11 февраля 2020
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом примусової «паспортизації» громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області

 

Як повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області 10.02.2020 управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області розпочало кримінальне провадження щодо здійснення представниками окупаційної адміністрації Російської Федерації примусової «паспортизації» громадян України. Вказані дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438  КК України).

Відповідно до матеріалів СБУ, перші особи адміністрації «ЛНР», що контролюється Російською Федерацією, проводять насильницьку політику щодо примусового отримання громадянами України на тимчасово окупованій території Луганської області так званих паспортів громадянина «ЛНР».

Вказані дії носять саме примусовий характер та всупереч вимогам ст. 52 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 та ст. 75 Додаткового протоколу від 08.06.1977 (Протокол І) ведуть до порушення конституційних прав та свобод громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області.

Офіс Генерального прокурора контролює хід досудового розслідування. За попередніми даними Офісу, паспорти «ЛНР», ймовірно, отримали понад 200 тис. осіб.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
З початку пандемії в країні зафіксовано понад 136 тисяч смертей і 3,8 мільйона випадків одужання.
Можливий наступник канцлера Німеччини заявив, що на тлі отруєння Навального слід розібратися в майбутньому відносин ЄС і РФ.
Всього на суботній жіночий марш вийшли близько двох тисяч активісток. Шоста частина з них була схоплена силовиками.
Американський лідер очікує від угоди багатомільярдних доходів для країни у вигляді податків.
Таким чином Вашингтон відреагував на інцидент за участю російських сил і американського патруля на північному сході арабської країни.
Із 32 пасажирів транспортного засобу врятуватися вдалося п'ятьом - водієві і чотирьом пасажирам.
З ряду причин поки що неможливо провести вибори на окремих територіях Донбасу, вважає спікер парламенту.
Американські спецслужби вивчають оброблений отруйною речовиною лист, який відправили з Канади в Білий дім.
Загалом у країні від ускладнень коронавірусної хвороби померли більше 41 тисячі заражених.
Виявлені порушення стосуються незаконного прибуття в Україну, порушень карантину і громадського порядку.
Приміщення, в якому тимчасово проводилися богослужіння, спалили невідомі зловмисники, стверджують в ПЦУ.
В токійському храмі Ясукуні поминають два мільйони японців, які загинули під час Другої світової війни.
Напівавтоматичний пістолет Glock 19 в кобурі був виявлений технічним працівником на сидінні в салоні літака.
Якщо депутати відмовляться внести зміни в раніше прийняту постанову, то вся відповідальність за зрив переговорів буде на Верховній Раді, наголосив Кравчук.