ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУПрокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом примусової «паспортизації» громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області
Новини України та Світу
Кордон Туреччини з ЄС вже перетнули 18 тисяч біженців, заявив Ердоган. Анкара більше не має наміру закривати кордон.
Напередодні Зеленський попросив парламент зібратися на позачергове засідання 4 березня, в тому числі з питання Кабміну.
Одне з найбільших європейських об'єднань виробників агропродукції підозрює Україну в експорті до ЄС меду, розбавленого цукровим сиропом. Українці відкидають звинувачення. DW розбиралася.
Турецький президент попросив російського колегу не втручатися в протистояння турецьких і сирійських військ.
Завдяки безкоштовному громадському транспорту влада Люксембургу прагне розвантажити дороги від автомобілів. Витрати в розмірі 41 мільйон євро покриватимуться за рахунок податків.
При базовому сценарії труднощів від поширення коронавірусу не буде, а при песимістичному в Україні оголосять карантин.
З березня пункти пропуску на лінії розмежування переходять на весняний графік роботи.
Група компаній Raytheon - Lockheed Martin виготовить протитанкові ракетні комплекси для 16 країн.
Другий прототип міжпланетного космічного корабля SpaceХ зазнав невдачі під час випробувань.
Кількість інфікованих і жертв коронавірусу в Ірані може бути в рази більша, ніж заявляє влада, пишуть ЗМІ.
Туреччина готова "застосувати силу" в разі загрози для її безпекових інтересів, наголосив постпред Туреччини при ООН Ферідун Сінірліоглу під час засідання Ради Безпеки ООН.
Група експертів МВФ почала роботу в Києві 20 лютого, консультації продовжаться найближчим часом.
Україна не братиме участь у святкуванні 75-ї річниці закінчення війни у Москві 9 травня заявили в МЗС.
У ВООЗ радять виписувати пацієнтів після двох негативних тестів на вірус за три дні після закінчення трьох тижнів з появи симптомів.

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом примусової «паспортизації» громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області

11 февраля 2020
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом примусової «паспортизації» громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області

 

Як повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області 10.02.2020 управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області розпочало кримінальне провадження щодо здійснення представниками окупаційної адміністрації Російської Федерації примусової «паспортизації» громадян України. Вказані дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438  КК України).

Відповідно до матеріалів СБУ, перші особи адміністрації «ЛНР», що контролюється Російською Федерацією, проводять насильницьку політику щодо примусового отримання громадянами України на тимчасово окупованій території Луганської області так званих паспортів громадянина «ЛНР».

Вказані дії носять саме примусовий характер та всупереч вимогам ст. 52 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 та ст. 75 Додаткового протоколу від 08.06.1977 (Протокол І) ведуть до порушення конституційних прав та свобод громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області.

Офіс Генерального прокурора контролює хід досудового розслідування. За попередніми даними Офісу, паспорти «ЛНР», ймовірно, отримали понад 200 тис. осіб.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!