ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУПольські спецслужби відзначають зростання дезінформаційної активності РФ

Польські спецслужби відзначають зростання дезінформаційної активності РФ

5 января 2021
Польські спецслужби відзначають зростання дезінформаційної активності РФ

Про це в коментарі РАР заявив речник міністра-координатора з питань спецслужб Польщі Станіслав Жарин (Dziennik Gazeta Prawna).

“Посилилися дії Росії, яка вже багато років здійснює системні агресивні інформаційні атаки проти Польщі. Російські наративи, спрямовані проти нашої країни, поширювалися інституціями і державними суб’єктами, зокрема урядовцями найвищого рівня і ЗМІ, які перебувають під контролем Кремля чи діють у його інтересах”,- зазначив Жарин.

За його словами, пропагандистські матеріали публікувалися багатьма мовами: російською, англійською, польською тощо. Частина цих операцій підтримувалася хакерськими атаками, що пропагували тези Кремля.

Речник міністра-координатора з питань спецслужб підкреслив, що Польща упродовж багатьох років є однією з головних цілей інформаційних атак Росії.

“Типові дії Кремля проти інтересів Польщі включають: зневаження Польщі на міжнародній арені, послаблення відносин Польщі з сусідами, дестабілізацію військової співпраці в рамках НАТО, посилення напруженності між Польщею і США, атаку на енергетичну політику, намагання підірвати авторитет польської армії, вказування на те, що Польща просякнута "русофобією", представлення Польщі як країни, що є причиною кризи у відносинах між Заходом і Росією”,- заявив Жарин.

За його словами, e 2020 році російська пропаганда використовувала не лише типові для себе наративи, а й тему пандемії, зокрема для того, аби спробувати вийти з міжнародної ізоляції. Кремль переконував, що у світлі пандемії та для подолання кризи Захід має тісно співпрацювати з Росією на “нормальних” засадах.

“Москва тиснула на Захід, аби він відмовився від політики санкцій. Інформаційна діяльність під час COVID-19 використовувалася для того, щоб змусити Захід визнати окупацію Криму і в інтересах здійснюваних російською стороною бойових дій на Сході України”,- заявив Жарин.

Інформаційні дії РФ спрямовувалися також проти союзницької співпраці, зокрема у контексті присутності військ США в Польщі. Спостерігалася значна пропагандистсько-інформаційна активність Москви у зв’язку з проведення в Польщі військових навчань Defender-Europe-2020. Росія намагалася представити ці маневри як підготовку до збройної інтервенції до Калінінградської області РФ чи Білорусі, демонстрацію агресивних дій НАТО і США і нібито передачу управління над Польщею в руки США. Водночас присутність союзницьких військ НАТО в Польщі представлялася як один з приводів для модернізації російської армії.

Як зазначив Жарин, у 2020 році російська пропаганда використовувала також аргумент COVID-19, щоб дестабілізувати військову співпрацю Польщі та США. Приміром, публікувалися матеріали про те, що спільні військові навчання були причиною підвищеної епідемічної загрози як для військовослужбовців, так і місцевих мешканців.

У 2020 році Москва також намагалася фальсифікувати історичні події, щоб "відбілити" своє минуле, підтримуючи тези про позитивну роль СРСР. З цього приводу російська пропаганда активно використовувала 75-річчя визволення концтабору в Освенцимі та завершення Другої світової війни.

“В російських наративах влада і суспільство довоєнної Польщі звинувачувалися в антисемітизмі та колабораціонізмі, а також відсутності вдячності Москві за “визволення” з-під німецької окупації”,- констатував речник міністра-координатора з питань спецслужб Польщі.

В контексті історичних маніпуляцій Росія покладала провину на Польщу за початок Другої світової війни, закидала неповагу до могил радянських солдатів, а також невиправдану ворожість до Росії, що випливає з історичних упереджень.

Як зауважив Жарин, новим явищем, яке спостерігалося в цьому році, була інформаційна операція, спрямована на погіршення іміджу Польщі в очах білоруського суспільства. Він підкреслив: як з Москви, так і з Мінська лунали наративи про те, що Варшава нібито намагається керувати суспільними настроями в Білорусі й навіть чекає сприятливого моменту, аби використати вуличні протести для захоплення частини території Білорусі. Російська і білоруська пропаганда підкреслювали, що Польща становить загрозу для Білорусі.

Представник польських спецслужб також зазначив, що в цьому році спостерігалася підвищена активність противників щеплень та запровадження технології 5G. Вони активно використовували тему пандемії коронавірусу.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Кожна палата обладнана хорошою системою вентиляції, має доступ в інтернет і окремий санвузол. Планується будівництво ще шести подібних госпіталів.
Під час земляних робіт біля будівлі одеського музею коньячного заводу Шустов була знайдена стародавня пляшка коньяку.
Митники в бандеролі з Індії до Вінниці виявили незадекларовані діаманти. Вони були вказані як декоративне каміння вартістю близько однієї тисячі гривень.
Всього в армії на коронавірус хворіють майже 800 осіб. При цьому з початку епідемії одужали вже понад 14 тисяч військових.
Усього за пандемію в країні від коронавірусу померли понад 139 тисяч осіб. За останню добу - 1 106 COVID-смертей.
Російські суди засудили їх до термінів від 3,8 до 19 років позбавлення волі. Десятки людей були незаконно етаповані за межі півострова.
Генштаб Збройних Сил України випустив ролик, присвячений пам'яті українських воїнів, які 242 дні захищали Донецький аеропорт.
У Міносвіти спростували твердження, що учнів 9-х класів звільнять від підсумкової атестації або ж, що її проводитимуть в онлайн-форматі.
У жінки, яка перехворіла на коронавірус в березні 2020 року, ПЛР-тест знову дав позитивний результат.
Новий обліковий запис Джо Байдена за пару годин після появи набрав понад півмільйона читачів.
Дональд Трамп залишить столицю США ще до інавгурації Джо Байдена. За даними ЗМІ, Трамп нібито не хоче покидати Вашингтон у статусі експрезидента, щоб не просити потім Байдена виділити йому президентський літак.
Першими щеплення отримають медики, поліцейські, співробітники екстрених служб. Всього планують вакцинувати близько 270 млн осіб.
Одужали за добу понад 900 киян, а 14 - померли. При цьому були госпіталізовані майже 70 жителів столиці.
На прогулянці домашній собака провалилася під лід. Рятувальник пробрався через крихкий лід і врятував тварину.