ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУПакт Молотова-Ріббентропа. Обурений Путін вирішив знову атакувати Польщу

Пакт Молотова-Ріббентропа. Обурений Путін вирішив знову атакувати Польщу

19 мая 2021
Пакт Молотова-Ріббентропа. Обурений Путін вирішив знову атакувати Польщу

Володимир Путін публічно виступив з критикою політики Польщі у передвоєнний період, фактично звинувативши її керівництво в союзницьких відносинах із Третім рейхом та антисемітизмі як частині державної політики. Показово, що цей спалах активності на вищому рівні в історичній сфері відбувся під час колегії міністерства оборони РФ та неформальної зустрічі з керівниками пострадянських держав.

Господар Кремля заявив, що готує статтю про особливості міжнародних відносин напередодні Другої світової війни. Путіну відповів польський прем’єр Матеуш Моравецький, який наголосив, що Росія системно брехала про Польщу та її історію.

Стаття, про яку публічно розповів Путін, буде цілком відповідати тренду «побєдобєсія», який у Росії існує не перший рік та загострюється на замовлення Кремля. Власна версія подій Другої світової війни (у російському варіанті, звісно, «Великої вітчизняної») перестала бути в Росії фактором консолідації суспільства та виходить на міжнародний рівень з новою силою.

Каталізатором активності Кремля виступила резолюція Європейського парламенту, ухвалена 19 вересня 2019 року. Документ пов’язує початок Другої світової війни з підписанням пакту Молотова – Ріббентропа та таємних протоколів до нього. Путін протягом грудня 2019 року тричі публічно обурювався цим документом, і це дає підстави говорити про його modus operandi.

Історія Другої світової війни, серед наслідків якої можна назвати формування потужного прорадянського табору та появу нових ліній поділу в Європі, залишається значною мірою заідеологізованою. Завдані нею рани досі кровоточать за першого необережного або, навпаки, прорахованого дотику.

Нагадаю, що Росія має у своєму розпорядження не лише російські архіви та архіви царської Росії, але і значну частину архівних документів нацистської Німеччини. Використати їх, запропонувавши власну переконливу версію контраверсійних історичних подій та просунути їх до інформаційного простору країн Європи, за великим рахунком, питання техніки для російської пропагандистської машини.

Чому об’єктом «історичного» удару Путіна стає саме Польща?

Перша причина – у цій країні історична пам’ять є важливим елементом внутрішньої політики, і будь-які зовнішні спекуляції так чи інакше знайдуть відлуння, адже у 2020 році у Польщі пройдуть президентські вибори. Позиції Анджея Дуди виглядають переконливими, проте це не привід для Росії відмовитися від спекуляцій, направлених на офіційну Варшаву.
Друга – у період правління «Права і справедливості» Польща поступово перетворилась не лише на потужний центр впливу у Центральній Європі, але і enfant terrible Європейського союзу в низці питань.

Джерело https://www.radiosvoboda.org/a/30360333.html

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Можливість передачі літака від катарського уряду для використання президентом США Дональдом Трампом як літака Air Force One є "міжурядовою угодою".
Гірн вважає, що українець - боксер із унікальним талантом, а також вражаючою впевненістю.
Разом із президентом в Туреччині – делегація високого рівня, яка може готувати необхідні рішення, але склад делегації Росії – "бутафорський".
За кожного військовозобов’язаного, який хотів незаконно залишити Україну, посадовець брав приблизно 2,5 тисячі доларів.
Серед нових легкових авто лідером ринку гібридів залишається TOYOTA RAV-4 (268 од.). Другий результат у AUDI Q8 (112 од.). Третій за популярністю - TOYOTA Yaris Cross (109 од.).
Очевидно, це реакція росіян на успішні дії наших військ, котрі 8 травня звільнили лісовий масив площею понад 200 гектарів на північ від Липців – територію, яку самі окупанти називали "Берліном".
Джон Ф'юрі стверджує, що Агіт Кабаєл - майбутній лідер надважкої ваги після Олександра Усика.
Іран висловив бажання підписати ядерну угоду зі США в обмін на скасування економічних санкцій.
Жодних дозвільних документів, договорів та ліцензій на використання торговельних марок підозрювані не мали.