ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУКраїни ЄС засудили утиски кримських татар на анексованому півострові

Країни ЄС засудили утиски кримських татар на анексованому півострові

21 мая 2020
Країни ЄС засудили утиски кримських татар на анексованому півострові

Міністри закордонних справ України, Естонії, Грузії, Латвії, Литви та Польщі в спільній заяві до 76-х роковин депортації кримськотатарського народу засудили агресивну політику Росії стосовно України та нові репресії проти кримськотатарського народу, закликавши її припинити порушення фундаментальних принципів міжнародного права.

"Вшановуємо пам'ять численних безневинних жертв сталінської депортації кримськотатарського народу. Висловлюємо підтримку кримськотатарському народу в його боротьбі за свої права. Наголошуємо на непорушності суверенітету, територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах і політичної незалежності України. Засуджуємо агресивну політику РФ щодо України та нові репресії проти кримськотатарського народу", - йдеться в заяві, оприлюдненій в понеділок, 18 травня, на сайті міністерства закордонних справ України.

Міністри закликали Росію припинити порушення фундаментальних принципів міжнародного права, повною мірою виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН про ситуацію з правами людини в українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі та вимоги міжнародного співтовариства стосовно деокупації АР Крим і міста Севастополя. "Хоч би які спроби робила Росія для легітимізації окупації півострова, факт залишається беззаперечним: Крим - це Україна", - наголосили глави МЗС.

Становище кримських татар у Криму з моменту незаконної анексії півострова Росією різко погіршилося. На це вказали уповноважена уряду Німеччини з політики щодо дотримання прав людини і гуманітарної допомоги Бербель Кофлер (Bärbel Kofler) та координатор уряду з міжсуспільної співпраці з Росією, Центральною Азією та країнами "Східного партнерства" Дірк Візе (Dirk Wiese) у спільній заяві, опублікованій у понеділок, 18 травня, на сайті міністерства закордонних справ ФРН. Як зазначається у заяві, кримські татари на півострові "є жертвами систематичного залякування та пригноблення, вони не можуть вільно сповідувати свою віру". "Меджліс, центральний орган їхнього самоуправління, попри рішення Суду ООН і надалі заборонений. Багато кримських татар знову залишили свою батьківщину, яку лише нещодавно здобули", - йдеться у заяві.

Міністри нагадали, що 76 років тому, 18 травня 1944 року радянські органи здійснили злочинну депортацію кримськотатарського народу з території його історичного проживання - Криму - у віддалені райони Узбекистану, Казахстану і Російської Федерації. Глави МЗС додали, що трагедія кримськотатарського народу повторилася в 2014 році, коли Російська Федерація захопила і незаконно спробувала анексувати Крим, який є невід'ємною частиною України.

"Невипадково Росія, яка глорифікує сталінський тоталітарний режим, продовжує свою злочинну політику у XXI столітті в тимчасово окупованому Криму: це заборона Меджлісу кримськотатарського народу, систематичні репресії, переслідування і порушення прав кримських татар, які чинили опір російської збройній агресії проти територіальної цілісності України. Це змусило тисячі кримських татар, корінний народ Криму, покинути свої домівки і поїхати до материкової України", - наголошується в заяві.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Російські війська 25 квітня завдали ударів по залізничній інфраструктурі. У Донецькій області загинули троє залізничників.
Прорив російських підрозділів у село Очеретине на північний захід від Авдіївки на Донеччині продовжує ускладнювати ситуацію на цій ділянці фронту.
Росія та Китай суттєво поглибили відносини з початку російської повномасштабної війни Росії проти України в лютому 2022 року.
У списку - імена 561 дитини, які були незаконно вивезені окупантами до Росії, і він уже опрацьовується російською стороною.
Схвалено загальноєвропейський ліміт у 10 тисяч євро на розрахунки готівкою, за винятком транзакцій між приватними особами з некомерційною метою.
Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
У прокуратурі вважають, що передбачалася велика кількість жертв серед цивільного населення, тому що саме в цей час до залізничного вокзалу прибувала електричка.
Космічний корабель запустили з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю за допомогою ракети-носія Чанчжен-2F.
Під час засідання йтиметься про те, як подолати проблеми, що накопичилися за пів року, коли Україна чекала рішень про американську підтримку, сказав президент.
Британський міністр не вірить, що після всіх злочинів РФ вдасться відновити стосунки між країнами.
Стало відомо про ще трьох поранених цивільних громадян: двох жінки 37, 48 років і 55-річного чоловіка.
Міністр наголошує, що зі збільшенням витрат на озброєння та становлення російської економіки на "військові рейки" значна частина того, що виробляється, більше не йде на фронт, а потрапляє на склади.
На зниження прибутку вплинуло підвищення ставки оподаткування для банків, а також зміни макроекономічних умов.
До санкційного списку зокрема потрапила компанія Sahara Thunder, яка забезпечує відіграє ключову роль у проєктуванні, розробці, виробництві й продажі Іраном тисяч БПЛА, які отримує Росія для застосування у війні проти України