ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУКраїни ЄС засудили утиски кримських татар на анексованому півострові

Країни ЄС засудили утиски кримських татар на анексованому півострові

21 мая 2020
Країни ЄС засудили утиски кримських татар на анексованому півострові

Міністри закордонних справ України, Естонії, Грузії, Латвії, Литви та Польщі в спільній заяві до 76-х роковин депортації кримськотатарського народу засудили агресивну політику Росії стосовно України та нові репресії проти кримськотатарського народу, закликавши її припинити порушення фундаментальних принципів міжнародного права.

"Вшановуємо пам'ять численних безневинних жертв сталінської депортації кримськотатарського народу. Висловлюємо підтримку кримськотатарському народу в його боротьбі за свої права. Наголошуємо на непорушності суверенітету, територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах і політичної незалежності України. Засуджуємо агресивну політику РФ щодо України та нові репресії проти кримськотатарського народу", - йдеться в заяві, оприлюдненій в понеділок, 18 травня, на сайті міністерства закордонних справ України.

Міністри закликали Росію припинити порушення фундаментальних принципів міжнародного права, повною мірою виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН про ситуацію з правами людини в українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі та вимоги міжнародного співтовариства стосовно деокупації АР Крим і міста Севастополя. "Хоч би які спроби робила Росія для легітимізації окупації півострова, факт залишається беззаперечним: Крим - це Україна", - наголосили глави МЗС.

Становище кримських татар у Криму з моменту незаконної анексії півострова Росією різко погіршилося. На це вказали уповноважена уряду Німеччини з політики щодо дотримання прав людини і гуманітарної допомоги Бербель Кофлер (Bärbel Kofler) та координатор уряду з міжсуспільної співпраці з Росією, Центральною Азією та країнами "Східного партнерства" Дірк Візе (Dirk Wiese) у спільній заяві, опублікованій у понеділок, 18 травня, на сайті міністерства закордонних справ ФРН. Як зазначається у заяві, кримські татари на півострові "є жертвами систематичного залякування та пригноблення, вони не можуть вільно сповідувати свою віру". "Меджліс, центральний орган їхнього самоуправління, попри рішення Суду ООН і надалі заборонений. Багато кримських татар знову залишили свою батьківщину, яку лише нещодавно здобули", - йдеться у заяві.

Міністри нагадали, що 76 років тому, 18 травня 1944 року радянські органи здійснили злочинну депортацію кримськотатарського народу з території його історичного проживання - Криму - у віддалені райони Узбекистану, Казахстану і Російської Федерації. Глави МЗС додали, що трагедія кримськотатарського народу повторилася в 2014 році, коли Російська Федерація захопила і незаконно спробувала анексувати Крим, який є невід'ємною частиною України.

"Невипадково Росія, яка глорифікує сталінський тоталітарний режим, продовжує свою злочинну політику у XXI столітті в тимчасово окупованому Криму: це заборона Меджлісу кримськотатарського народу, систематичні репресії, переслідування і порушення прав кримських татар, які чинили опір російської збройній агресії проти територіальної цілісності України. Це змусило тисячі кримських татар, корінний народ Криму, покинути свої домівки і поїхати до материкової України", - наголошується в заяві.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Суд обирає запобіжний захід 21 підозрюваному учаснику збройного інциденту. Всього було затримано 28 осіб.
Цього року навчання Сі Бриз-2020 проводитимуть виключно у морській фазі із залученням авіації, повідомляє прес-служба командування ВМС.
Жінка просить забезпечити їй та її родичам безпеку на час заворушень. Сам Дерек Шовін узятий під варту.
Космічний корабель вдалося запустити з другої спроби. 27 травня через погодні умови запуск відклали.
Кількість інфікованих в світі подвоїлася за місяць, перевищивши 6 млн. Одужали вже понад 2,7 мільйона людей.
На підставі заборони на збори понад 10 осіб силовики застосували сльозогінний газ для розгону демонстрантів.
Мюнхенський клуб ще на крок став ближче до чемпіонства. За великим рахунком, інтрига в матчі трималася до 15-ї хвилини.
Парламент скасував пленарні засідання на минулому тижні через виявлений коронавірус у нардепів.
Центральний державний архів відтворив фотографії Петлюри в Кам'янці-Подільському в 1919 році.
Керівництво Євросоюзу продовжать підтримувати організацію і закликають Вашингтон передумати.
Компанія-виробник конфіскованих банкнот стверджує, що в ООН не знайшли порушень санкцій в постачанні грошей Лівії.
Президент УАФ також оцінив ситуацію з людьми, які заразилися коронавірусом в складі Карпат.
Військових вирішили ввести в найбільше місто штату Кентуккі Луїсвілл. У Міннесоті вже оголосили повну мобілізацію Нацгвардії.
Норми споживання планують змінити домогосподарствам без лічильників обліку. Таким чином мають намір боротися з неконтрольованим обсягом споживання.