ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУКомісія ООН зафіксувала численні воєнні злочини рф і розслідує примусову депортацію

Комісія ООН зафіксувала численні воєнні злочини рф і розслідує примусову депортацію

7 ноября 2022
Комісія ООН зафіксувала численні воєнні злочини рф і розслідує примусову депортацію
Голова Міжнародної комісії ООН з розслідування ситуації в Україні Ерік Мьосе заявив, що комісія встановила факти вчинення російськими військовими численних воєнних злочинів в Україні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Luxembourg Times.

“На основі наших розслідувань ми встановили велику кількість воєнних злочинів, порушень прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права”, - сказав Мьосе.

За словами голови комісії, це юридичні висновки, які ми зробили.

Міжнародної комісії ООН у вересні опублікувала звіт про перші два місяці війни та продовжує дослідження в Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях. У доповіді не згадується про геноцид, хоча в ній зазначено, що багато мирних жителів були вбиті або поранені, а цілі регіони знищені в результаті “безжального використання вибухової зброї” в населених пунктах.

У ньому також задокументовано "шаблон страт без належного судового розгляду", а також тортури, викрадення та напади на цивільних осіб, які втікали.

“Перш за все ми були вражені великою кількістю страт і попередніх ув’язнень”, - сказав Мьосе.

Він також зазначив, що зараз комісія розслідує повідомлення про примусову депортацію українців до росії.

“Що стосується депортацій, то вони є предметом нашого подальшого детального дослідження - особливо російські фільтраційні табори та цілеспрямовані депортації”, - зазначив очільник комісії ООН.

За його словами, наразі до відповідальності за злочини, вчинені російськими військовими після початку повномасштабного вторгнення в Україну, притягнено 9 осіб.

Він також прокоментував можливість притягнення до відповідальності за воєнні злочини в Україні президента рф володимира путіна.

“Говорячи узагальнено, це може бути національна, наприклад, українська, або міжнародна процедура. А прийняття до розгляду наших рекомендацій залежить від Ради ООН з прав людини”, – сказав Мьосе.

Як повідомляв Укрінформ, 18 жовтня комісія ООН представила Генасамблеї звіт про російські воєнні злочини в Україні.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Гучний шум у Києві є технологічним і це пов’язано із роботою великого теплоджерела, зазначила міська влада.
Забруднення охопило територію близько 1000 км², найбільше постраждали південне та південно-західне узбережжя тимчасово окупованого Криму.
Допомога виділена в межах президентських повноважень, а це значить, що поставки будуть зроблені негайно зі складів армії США.
Європейський Союз готовий взяти на себе лідерську роль, якщо підтримка України з боку США припиниться.
У Великобританії дохідність 10-річних позолочених облігацій лише цього тижня зросла на чверть пункту до найвищого рівня з 2008 року.
У ніч на 8 січня підозрювані розбили вікно адмінбудівлі в Синельниківському районі та кинули всередину пляшки з саморобною горючою сумішшю.
Хорват підхопив вірусну інфекцію.
Профінансували виробництво безпілотників Велика Британія, Данія, Нідерланди, Латвія та Швеція.
Зловмисники перебувають на тимчасово окупованій частині території Донеччини, тривають комплексні заходи, щоб знайти їх і покарати.
Представники компанії, попри необхідність виконання ухвали суду, всіляко протидіють проведенню обшуків, відмовляються надавати запитувану інформацію й документи, блокують приміщення та намагаються приховувати речові докази.
Володимир Путін почав повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Не зумівши "взяти Київ за три дні", він сконцентрувався на захопленні Донбасу та південних областей України.
Експерти вважають, що новообраний президент США Дональд Трамп вже не прагне швидко завершити війну в Україні. В цьому контексті можна розглядати відкладений візит спецпредставника Кіта Келлога.
Результати, досягнуті досі в межах цього формату, "мають надихнути на те, щоб докласти всіх зусиль для того, що ще має бути", заявив глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус.
Мирослав Плахотя подтвердил свои слова, сказанные во время игры, далее в голосовом чате.