ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУБілорусь: "під кулями" на протест

Білорусь: "під кулями" на протест

19 октября 2020
Білорусь: "під кулями" на протест

Антиурядовий «Партизанський марш», який відбувся 18 жовтня 2020 року, зібрав десятки тисяч людей у Мінську.

Це був перший марш, який відбувався на віддалі від центру міста – на Партизанському проспекті. Приблизно за годину до початку акції неподалік від загального місця збору закрили станції метро. Туди прибула велика кількість силовиків та військової спецтехніки. Однак учасники маршу з різних мікрорайонів все одно змогли дістатися Партизанського проспекту й об’єднатися в колону. Попри поодинокі затримання, марш дійшов до універмагу «Білорусь», де міліція через мегафон попереджала людей про незаконність проведення акції. Громадяни рушили далі, але в районі станції метро «Автозаводська» проспект перекрили силовики з водометами. У результаті демонстранти повернули й пішли назад. Основна частина демонстрантів дійшла до перехрестя проспекту Рокосовського й вулиці Малиніна. Після цього вони почали розходитися.

Аналогічні акції відбулися й в інших містах. Правозахисний центр «Весна» заявляє про більш як 100 затриманих у Мінську, Вітебську, Дзержинську й Світлогорську.

Як відомо, 8 серпня 2020 року опозиція створила Координаційну раду із трансферу влади, члени якої ведуть переговори із представниками керівництва різних європейських країн.

23 вересня таємно відбулася інавгурація Олександра Лукашенка.

США, ЄС, Велика Британія та інші країни не визнали результати виборів і легітимність інавгурації Лукашенка. У свою чергу, українську позицію озвучив очільник МЗС Дмитро Кулеба, за його словами, «інавгурація» Лукашенка не робить його легітимним президентом Білорусі.

Велика Британія, Канада, країни Балтії запровадили санкції проти Лукашенка та інших офіційних осіб, причетних до ймовірної фальсифікації виборів президента Білорусі та жорстокого придушення акцій протесту.

Сам Олександр Лукашенко звинувачення у фальсифікації виборів та узурпації влади відкидає, він шукає підтримку у президента Росії Володимира Путіна. Таким чином, останній намагається завдяки агресору залишитися при  владі.

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Леммі планує оголосити про нові санкції, спрямовані проти осіб, які підтримують російське вторгнення в Україну.
Політична мотивація полягає у конкуренції з Китаєм, який планує збудувати базу на південному полюсі Місяця до 2035 року.
Трамп оголосив про намір добитися того, щоб США платили за ліки "таку саму ціну, як нація, яка платить найнижчу ціну будь-де у світі".
З 1 лютого 2020 року Сполучене Королівство формально перестало входити до складу ЄС, перехідний період діяв до 1 січня 2021 року.
Півфінальні етапи Євробачення-2025 відбудуться 13 та 15 травня, а гранд-фінал - 17 травня.
Українці 11 травня, як і в інших країнах, вітають найрідніших людей у світі - своїх матерів та говорять їм "дякую".
Москва хоче "отримати території, яких ще навіть не завоювала" і наразі немає жодних ознак, що Кремль готовий змінити свою позицію.
Для британської команди це стало другою перемогою на турнірах BLAST Slam поспіль. Гравці команди за перше місце виграли $300 тисяч призового фонду, а клуб отримав $100 тисяч.
Антіохійський патріархат Православну церкву України не визнає, а натомість підтримує Українську православну церкву (московського патріархату).
За даними ізраїльської сторони, у секторі Газа утримуються 58 осіб, 34 з них визнані загиблими.
У Румунії землетруси відбуваються відносно часто, особливо в районі Вранча (повіт Вранча, в Карпатах), який є головним сейсмічним регіоном країни. Це зона глибоких землетрусів, що можуть відчуватися не лише в Румунії.
Для ураження використовувалися американські ракети. Під завалами можуть бути російські солдати.
Масштабна пожежа у торговому центрі Marywilska 44 почалась 12 травня 2024 року, її вдалося загасити лише наступного дня.
Своє звернення до користувачів своєї сторінки американський лідер закінчив закликом: "Насолоджуйтесь".