ГОЛОВНАНОВИНИ УКРАЇНИ та СВІТУ«На Донбасі Росія використовує найманців із понад 30 країн» - заступник генпрокурора України Мамедов

«На Донбасі Росія використовує найманців із понад 30 країн» - заступник генпрокурора України Мамедов

8 сентября 2020
«На Донбасі Росія використовує найманців із понад 30 країн» - заступник генпрокурора України Мамедов

«Офіс генпрокурора зареєстрував кримінальні провадження за фактами участі понад 100 іноземних громадян у складі незаконних збройних формувань РФ у збройному конфлікті на Донбасі проти України. Географія країн походження найманців дуже різноманітна і складає понад 30 держав, серед яких Франція, Чехія і навіть Чилі. Найбільша їхня кількість наразі з Іспанії та Сербії – по 27 осіб, Молдови – 26, Франції – 20» — повідомив в інтерв’ю для «Радіо Свобода» заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов (очолює Департамент з нагляду за розслідуванням злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту).

При цьому, він повідомив, що починаючи з 2014 року до нині, іноземні найманці перебували в складі різних підрозділів незаконних збройних формувань, підконтрольних країні-агресору, у т.ч. у так званому 14-му батальйоні територіальної оборони «Призрак», що відрізняється своєю жорстокістю, в 11 окремому мотострілецькому полку «Восток», 7 окремій мотострілецькій бригаді «Чистяковская», 1 окремій мотострілецькій бригаді «Славянская», окремому розвідувальному батальйоні «Спарта», окремому штурмовому батальйоні «Сомали», незаконних збройних формувань «Русичи», «Волчья сотня», «Брянка СССР» тощо.

Як приклад Мамедов назвав «ультраправу організацію «Континентальна єдність»», що займається організацією участі французьких «добровольців» у незаконних  РФ. Один із засновників цієї організації Віктор Лента часто дає інтерв’ю, розповідаючи про свою безпосередню участь у збройному конфлікті на території України.

Крім цього, останній повідомив, що на території Російської Федерації створені спеціальні навчальні центри, де проводиться вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців з метою використання у збройному конфлікті на території Донецької та Луганської областей України. Ці факти теж фігурують в кримінальних провадженнях.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Новини України та Світу
Можливий наступник канцлера Німеччини заявив, що на тлі отруєння Навального слід розібратися в майбутньому відносин ЄС і РФ.
Всього на суботній жіночий марш вийшли близько двох тисяч активісток. Шоста частина з них була схоплена силовиками.
Американський лідер очікує від угоди багатомільярдних доходів для країни у вигляді податків.
Таким чином Вашингтон відреагував на інцидент за участю російських сил і американського патруля на північному сході арабської країни.
Із 32 пасажирів транспортного засобу врятуватися вдалося п'ятьом - водієві і чотирьом пасажирам.
З ряду причин поки що неможливо провести вибори на окремих територіях Донбасу, вважає спікер парламенту.
Американські спецслужби вивчають оброблений отруйною речовиною лист, який відправили з Канади в Білий дім.
Загалом у країні від ускладнень коронавірусної хвороби померли більше 41 тисячі заражених.
Виявлені порушення стосуються незаконного прибуття в Україну, порушень карантину і громадського порядку.
Приміщення, в якому тимчасово проводилися богослужіння, спалили невідомі зловмисники, стверджують в ПЦУ.
В токійському храмі Ясукуні поминають два мільйони японців, які загинули під час Другої світової війни.
Напівавтоматичний пістолет Glock 19 в кобурі був виявлений технічним працівником на сидінні в салоні літака.
Якщо депутати відмовляться внести зміни в раніше прийняту постанову, то вся відповідальність за зрив переговорів буде на Верховній Раді, наголосив Кравчук.
Затриманий підлягає арешту і подальшій екстрадиції до Молдови, де його підозрюють в умисному заподіянні тяжких тілесних ушкоджень і хуліганство.