ГОЛОВНАНОВИНИ РІВНОГОВакцинація дасть можливість жити і працювати у звичному режимі

Вакцинація дасть можливість жити і працювати у звичному режимі

16 сентября 2021
Вакцинація дасть можливість жити і працювати у звичному режимі

Про це говорять під час нарад у Рівненській ОДА та працюють над тим, щоб перехід у «жовту» зону якомога менше вплинув на навчальний процес і життя громад у цілому. Щоб школи і дитсадки продовжили працювати в звичному режимі, 80 відсотків колективу має бути провакциновано. Натомість ситуація у районах області нерівномірна. 

 

Щоб вивчити проблематику в кожній громаді і скоординувати роботу для вирішення цього питання, заступники голови Рівненської ОДА проводять робочі наради. Серед їх учасників – представники місцевої влади, керівники навчальних закладів, медики.

 

 «Ситуація дуже різна не лише по громадах, а й по окремих населених пунктах. Є випадки, що в одному селі майже всі мешканці отримали щеплення, а в сусідньому взагалі не вакцинуються. Ми намагаємося з’ясувати причину цього і попрацювати над вирішенням питання. Насправді багато хто вірить фейковій інформації. А це може призвести до тяжких наслідків. Адже, за медичною статистикою, серед пацієнтів із COVID-19, яких госпіталізують, які перебувають у реанімаціях, жодного щепленого немає. Тобто насправді вакцинація – це шанс вберегтися від хвороби. А ще це можливість для громад після переходу в «жовту» зону планувати роботу в звичному режимі», - прокоментувала заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. 

 

Зараз ситуація з захворюваністю ускладнилася. І є ризик, що не лише школи, а й дитсадки, де рівень вакцинації колективу недостатній, працювати не будуть. На учнів чекає дистанційка, а на батьків дошкільнят – питання, з ким залишити дітей у робочий час. Звичайно, такому стану речей можна і треба запобігти. 

 

«На сьогодні є громади (наприклад, Бокіймівська, Клесівська, Дубровицька, Антонівська), де завдяки високому рівню вакцинації навчальні заклади працюватимуть, - пояснила заступниця голови ОДА. - А є райони і громади, де з уведенням «жовтої» зони звичне життя може зупинитися. Маю на увазі, зокрема, місто Рівне. Тому закликаю місцеву владу спільно попрацювати над проблемою».

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!