ГОЛОВНАНОВИНИ РІВНОГОУ Рівному пройде виставка, присвячена пам’яті бійців полку «Азов»

У Рівному пройде виставка, присвячена пам’яті бійців полку «Азов»

12 января 2024
У Рівному пройде виставка, присвячена пам’яті бійців полку «Азов»

З 18 січня по 21 лютого у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться виставка «АЗОВ. ЯНГОЛИ МАРІУПОЛЯ», присвяченої пам’яті бійців полку «Азов», які загинули під час оборони Маріуполя та Азовсталі.

 

Співорганізатором виставки стала ГО " Родина загиблих захисників України "Серце назовні", а автором Віра Литвиненко – мама бійця з позивним «Вектор». Вона та Вікторія  Грицаєнко - дружина бійця з позивним «Гоголь», збирали початкову інформацію про азовців.


Із початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022р. бійці ОЗСП «Азов», діючи спільно з підрозділами Збройних сил України, Національної гвардії України, Національної поліції та Територіальної оборони, які дислокувалися у Маріуполі, відбивали наступ ворога.

 

Місто з перших днів було взяте у кільце російською армією. Захисники заводу Азовсталь перебували в облозі. У них не вистачало боєприпасів, їжі та ліків, а кількість важкопоранених зростала щодня. Ворог не припиняв обстріли півмільйонного міста усім можливим озброєнням.
Разом з іншими, полк «Азов» прийняв нерівний бій з переважаючими силами противника, чисельний склад якого перевищував 14 000 військовослужбовців.

 

На жаль, в боях за Маріуполь загинуло близько трьохсот бійців «Азову».

Експозиція буде представлена в актовій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею.  

Відкриття виставки - 18 січня о 14:00.

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!