ГОЛОВНАНОВИНИ РІВНОГОНа Рівненщині розпочався черговий реабілітаційно-відновлювальний табір для ветеранів, які втратили зір

На Рівненщині розпочався черговий реабілітаційно-відновлювальний табір для ветеранів, які втратили зір

13 ноября 2023
На Рівненщині розпочався черговий реабілітаційно-відновлювальний табір для ветеранів, які втратили зір

«Життя після війни» - таку назву має ініціатива, яку в різних містах України реалізовує громадська спілка «Сучасний погляд». Адресована вона тим захисникам, які на війні втратили зір. З 12 листопада і упродовж двох тижнів у Рівному пройде черговий табір. Аналогічні уже відбувалися в нашій області упродовж цього року.

 

Особливостями саме цих зборів є участь двох груп захисників. Перша - це ті, хто вже пройшов первинну реабілітацію під час попереднього табору. Вони опановуватимуть цілу низку дисциплін, серед яких – інтенсивні заняття з орієнтування та мобільності в місті, вивчення маршрутів, використання громадського транспорту, відвідування крамниць та супермаркетів, приготування їжі для себе та друзів, поглиблене навчання на ПК  – тобто, все те, що є частиною повсякденного життя.

 

Крім того, ветеранів навчатимуть основам професії масажиста та психолога, проведуть курси з громадської діяльності та фандрайзингу – як залучати ресурси для реалізації різних проєктів.

Тобто, цього разу ветеранів навчатимуть не лише побутовій адаптації, а й соціалізації в громадський сектор.

 

Інша ж група -  це ті, хто приїхали вперше. На них чекають оволодіння початковими навичками орієнтування у просторі, початковими навичками роботи зі смартфоном та персональним комп’ютером, вивчення навичок соціально-побутового самообслуговування, фізична терапія, робота з психологом.

 

Тренінг пройдуть і члени родин захисників: заняття із супроводу, облаштуванню простору, психологічні тренінги та інше.

Заняття відбуватимуться на різних локаціях, тож учасникам необхідно буде переміщуватися містом пішки або їхати громадським транспортом. Частина занять пройде в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!