ГОЛОВНАНОВИНИ РІВНОГОНа 3 жителів Рівненщини склали адмінпротоколи за спалювання сухої трави

На 3 жителів Рівненщини склали адмінпротоколи за спалювання сухої трави

6 марта 2024
На 3 жителів Рівненщини склали адмінпротоколи за спалювання сухої трави

Про шкоду від паління листя та сухої трави розповів під час брифінгу в РівнеОДА старший інспектор відділу по роботі з стратегічно вибухопожежонебезпечними об’єктами та застосування санкцій Головного управління ДСНС України у Рівненській області Андрій Циберьов.


Щороку восени та навесні розпочинається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Проте таке спалювання є незаконним і тягне за собою адміністративну відповідальність. 

 

Так, стаття 77.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штрафи за «самовільне випалювання рослинності або її залишків».

 

«Тобто, якщо в домогосподарствах чи наземних запасах сільськогосподарського призначення люди випалюють суху рослинність, чагарники тощо – передбачається адмінвідповідальність. Мінімальний штраф на громадянина України – 3 060 грн», - зауважив Андрій Циберьов.

 

У минулому році на Рівненщині зафіксовано 14 випадків пожеж в екосистемах, на відкритій території – 345. Показники досить значні, адже вони негативно впливають на ситуацію загалом в області. 

 

Цьогоріч вже теж є випадки випалювання сухої рослинності, проте немає випадків пожеж в екосистемах.

 

«З 1 березня розпочали свою активну роботу рейдові групи. Вони моніторять населені пункти. У  разі встановлених фактів, притягують винних до відповідальності. Вже складено 3 протоколи», - розповів Андрій Циберьов.

 

Спалювати рослинність заборонено не просто так. Адже гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Також руйнуються всі поживні речовини, які є в ґрунті. 

 

Окрім того, в процесі горіння виділяються небезпечні речовини, що призводять до проблем зі здоров'ям у людей. Зокрема, можуть розвиватися онкозахворювання.


Навіть невелике загорання на городі може перекинутися на траву, а звідти - на торфовища, ліси. За кілька десятків секунд загораються гектари. Людина вже не може контролювати ситуацію.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!