ГОЛОВНАНОВИНИ РІВНОГО«16 днів проти насильства» стартували на Рівненщині

«16 днів проти насильства» стартували на Рівненщині

25 ноября 2021
«16 днів проти насильства» стартували на Рівненщині

Вже традиційно щороку з 25 листопада до 10 грудня Рівненщина долучається до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

 

Цьогоріч у рамках кампанії проти насильства упродовж 16 днів в області відбудеться низка просвітницьких заходів, флешмоби, виховні години, тематичні бесіди, години спілкування, відео лекторії, тренінги, круглі столи, дискусії тощо. Ці та інші заходи увійшли до регіонального плану, який сьогодні затвердили на засіданні обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, на підтримку зазначеної Всеукраїнської кампанії.

 

 

Як поінформувала директорка департаменту соціальної політики ОДА Роза Слободенюк, з початку року на Рівненщині зафіксовано понад 3 тисячі звернень від громадян до органів соцзахисту щодо здійснення домашнього насильства, з них 83% - це жінки. Загальна кількість звернень збільшилася на 6% відповідно до аналогічного періоду торік.

 

На сьогодні на Рівненщині діє 14 спеціалізованих служб для допомоги особам, які постраждали від насильства, з них: 7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги; 6 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування. З 2019 року функціонує відділення для осіб, які постраждали від насильства. Заклад розрахований на 14 осіб стаціонарного перебування. Упродовж 9 місяців цього року у відділенні перебувало 25 осіб.

 

Активними кроками Уряду із посилення системи захисту постраждалих від насильства осіб є розбудова мережі спеціалізованих служб підтримки. Саме тому, в 2021 році з держбюджету запроваджено субвенцію на створення мережі таких служб. 5-ти громадам Рівненщини затверджено понад 1 млн грн. субвенції. За ці кошти в області у Вараській, Зарічненській, Радивилівській, Соснівській, Острозькій громадах триває робота зі створення 5 спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від насильства.

 

Представники громад поінформували стан освоєння коштів та проведену роботу з облаштування зазначених служб. У ході засідання координаційної ради про діяльність органів прокуратури із запобігання та протидії проявам насильства доповіла начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Олена Ткачук.

 

Про взаємодію суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії насильству розповіла голова ГО «Центр громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько. А керівник РОО ВГО «Ліга жінок-виборців України 50/50» Олеся Кириленко поінформувала присутніх про реалізацію в області проекту «Відстоювання прав жінок у політиці та в процесі прийняття рішень».

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!