ГОЛОВНАГАРЯЧІ НОВИНИЗ понеділка Рівненщина може потрапити до «червоної» карантинної зони

З понеділка Рівненщина може потрапити до «червоної» карантинної зони

26 марта 2021
З понеділка Рівненщина може потрапити до «червоної» карантинної зони

В Рівненській області вже третю добу поспіль фіксують понад 500 нових випадків коронавірусу. За місяць утричі зросла кількість госпіталізацій. Про це повідомляють у Рівненській ОДА

 

З цього приводу у Рівненській ОДА скликали термінову нараду з медичними працівниками області, щоб бути готовими до входження області в «червону» зону. Адже вже з понеділка Рівненщина може потрапити до цієї зони. «Вже два дні поспіль перевищені допустимі показники захворюваності. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування складає більше 20 % та госпіталізації - понад 60%. Найближчими днями позитивної динаміки, на жаль, не очікуємо», - розповів головний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов. Від сьогодні на Рівненщині почали повністю перепрофільовувати медзаклади І-ої хвилі. Збільшують кількість ліжкомісць підведених до кисню. Сьогодні область отримує додаткові 100 концентраторів.

 

«Така кількість концентраторів дасть змогу підключити до кисню ще 200 точок в лікарнях області, - сказав начальник управління охорони здоров’я РОДА Олег Вівсянник. - Я розумію, що на сьогодні Центральна міська лікарня Рівного заповнена на 80%. Тому ми готові не лише перепрофільовувати додаткові ліжка і направляти пацієнтів в районні лікарні, а й надати додатковий медичний персонал для Рівного». Олег Вівсянник також наголосив: щоб зменшити навантаження на лікарні області, медики первинної ланки мають удосконалити діагностику хворих. На сьогодні на Рівненщині є 720 сімейних лікарів – вони повинні максимально чітко надавати консультації своїм пацієнтам та бути з ними на постійному зв’язку.

 

Також на Рівненщині уже розпочався другий етап вакцинування від COVID-19. Ним планують охопити медиків первинної ланки, соціальних працівників та літніх людей від 80 років. «На сьогодні в області діє 9 мобільних бригад і 24 стаціонарних пункти щеплення. Тому звертаю увагу на важливості вакцинування. Адже - це єдиний механізм у боротьбі з пандемією. Крім того, наголошую головам територіальних громад звернути увагу на стихійну торгівлю та роботу ринків. А населенню області дотримуватися усіх карантинних обмежень. Адже в «червоній» зоні вони посилюються», - підсумував Сергій Подолін.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!