ГОЛОВНАНОВИНИ РІВНОГОCOVID став викликом для всієї Рівненщини

COVID став викликом для всієї Рівненщини

9 сентября 2020
COVID став викликом для всієї Рівненщини

Вже декілька місяців питання протидії COVID-19 пріоритетне в області. Але саме пандемія показала усі слабкі місця системи охорони здоров’я, завдяки чому підсилено всю систему охорони здоров’я. 

 

Про це розповів голова ОДА Віталій Коваль під час пресконференції, присвяченій року перебування на посаді. «Початок карантину – це був важливий момент для всієї області. Для мене – це виклик як для управлінця. Але зараз підсилено всю систему охорони здоров’я. Це те, чим я пишаюсь. Критичних проблем немає. Є тести, є потужності. Маємо 1500-1600 тестів на добу, ІФА і ПЛР. Кількість лабораторій та спеціалістів збільшено. Ми вперше за шість років змогли закупити 5 швидких для екстреної допомоги Рівненщини», - розповів Віталій Коваль.

 

На сьогодні на Рівненщині організовано системну роботу із протидії пандемії коронавірусу. На реалізацію відповідних заходів, без врахування коштів державного бюджету, вже використано майже 135 млн.грн., зокрема: 21,3 млн. грн. – коштів обласного бюджету; 31,6 млн.грн. – місцевих бюджетів; 82 млн.грн. – благодійної допомоги. Найбільший внесок – національної компанії «Нафтогаз України» та «Епіцентру» (40 млн.грн.). Про це повідомляють на сайті Рівненської ОДА.

 

Аналіз ситуації, розумне витрачання коштів та партнерство із бізнесом дали можливість правильно і оптимально розподілити видатки на протистояння коронавірусу. Із 26 млн. грн, передбачених в обласному бюджеті на фінансування програми боротьби з пандемією COVID-19, в резерві залишається ще 7,6 млн. грн.

 

За рахунок усіх джерел фінансування придбано 24 апарати ШВЛ, 48,3 тисячі костюмів біологічного захисту, 222 тисячі медичних масок та респіраторів, 36,2 тисячі медичних виробів для ПЛР-діагностики.

 

На сьогодні Рівненська область:

у трійці лідерів за кількістю проведених ПЛР-тестів;
лідирує за чисельністю хворих, які одужали;
смертність в області від COVID-19 нижче середньої по Україні.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!