ГОЛОВНАГАРЯЧІ НОВИНИРозпочалися перші слухання арбітражного трибуналу у справі України проти Росії

Розпочалися перші слухання арбітражного трибуналу у справі України проти Росії

21 ноября 2019
Розпочалися перші слухання арбітражного трибуналу у справі України проти Росії

21 листопада у Гаазі розочалися слухання арбітражного трибуналу у справі України проти Росії про порушення імунітету трьох українських військово-морських суден і 24 членів їхніх екіпажів.

 

Про це повідомила у фейсбуці заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль. "За результатом цих слухань Арбітраж прийме своє перше рішення та затвердить правила своєї роботи, визначить назву справи та засади транспарентності, а саме можливість доступу широкого загалу до матеріалів справи, а також можливість трансляції слухань в режимі онлайн", — написала Олена Зеркаль. 

 

За її словами, українська сторона наполягає на тому, що справа є терміновою, оскільки не зважаючи на те, що у вересні РФ звільнила наших моряків, кримінальні справи проти них тривають. Тобто, вона і надалі продовжує заперечувати імунітет українських моряків. Три дні тому — майже через рік після того, як 25 листопада 2018 року їх було захоплено – РФ звільнила наші кораблі, вилучивши з них зброю, комунікаційне обладнання і документи. Таким чином, РФ продовжує порушувати Наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року та Конвенцію ООН з морського права.

 

"Трибунал має покласти край цим триваючим порушенням. Відтак, Україна вимагає остаточного, обов'язкового рішення про визнання РФ винною у порушенні низки статей Конвенції. Незважаючи на те, що предметом справи є одне просте питання — кричуще порушення РФ фундаментального принципу міжнародного морського права — абсолютного імунітету військових суден та членів їхніх екіпажів, РФ намагається вибороти стільки ж часу для розгляду цієї справи, як і у справі стосовно порушення прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці. Крім того, Росія прагне зробити слухання максимально закритими", — додала чиновниця.

 

Наразі відбувся обмін позиціями та аргументами між сторонами. Зважаючи на суттєву різницю у підходах сторін до найбільш чутливих питань, досягти згоди не вдалося. 22 листопада Арбітраж ухвалить правила процедури своєї діяльності з урахуванням попередніх слухань та власного розуміння.

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!