ГОЛОВНАГАРЯЧІ НОВИНИМЗС про повернення захоплених суден: Росія має «понести повну відповідальність»

МЗС про повернення захоплених суден: Росія має «понести повну відповідальність»

18 ноября 2019
МЗС про повернення захоплених суден: Росія має «понести повну відповідальність»

Росія передала Україні захоплені майже рік тому біля Керченської протоки українські кораблі. На цей час кораблі ще прямують до українських берегів. Росія захопила їх із екіпажами, коли ті прямували з Одеси до Маріуполя. 24 захоплені в полон українські військові провели в російському СІЗО 10 місяців. Вони повернулися додому трохи раніше, ніж кораблі, – але завдяки обміну, а не за рішенням Міжнародного трибуналу з морського права. Іще у травні цей Трибунал вказав Росії повернути і моряків, і кораблі негайно. Про це повідомляє "Радіо Свобода". Детальніше за посиланням: https://www.radiosvoboda.org/a/povernennia-korabliv-reakciji/30278887.htm

 

Коментуючи запізніле повернення кораблів, Міністерство закордонних справ України заявило: українська сторона докладає зусиль для встановлення Арбітражним трибуналом порушення Росією Конвенції ООН із морського права при захопленні українських військових суден «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу», а також 24 членів їхніх екіпажів.

 

«Імунітети військових суден є основоположним принципом міжнародного звичаєвого та морського права. Ніхто не має права їх порушувати, а в разі порушення винні мають понести повну відповідальність», – наголосили в МЗС України.

 

«Згідно з наказом Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року, Росія мала невідкладно передати під контроль України згадані судна. Росіянам знадобилось майже півроку для такого повернення. Після ретельної перевірки й експертизи стане зрозумілим, в якому стані повернуто українські кораблі, чи було з них вилучено обладнання та документацію», – додали в міністерстві.

 

Раніше заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що перші слухання Арбітражного трибуналу у справі про порушення Конвенції ООН з морського права під час захоплення українських військових кораблів і їхніх членів екіпажу почнуться в Гаазі 21 листопада.

 

За її словами, Україна збирається «довести всьому світові і Арбітражному трибуналові, що прохід 25 листопада 2018 року був мирним і законним, а дії Російської Федерації, в тому числі щодо кримінального переслідування наших моряків, є порушенням норм міжнародного права».

 

А речниця МЗС України Катерина Зеленко заявила в ефірі Радіо Свобода: на більш пізньому етапі розгляду в Міжнародному трибуналі з морського права Україна зможе говорити й про компенсацію за завдані збитки через захоплення Росією українських кораблів і моряків біля Керченської протоки.

 

Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що вважає повернення Росією захоплених українських військових суден виконанням рішення Міжнародного трибуналу з морського права. «Повернення катерів і буксиру – це не акт доброї волі. Я розглядаю ці події як не що інше, як виконання державою-агресором травневого рішення Міжнародного морського трибуналу», – написав міністр у телеграмі 18 листопада. За його словами, після отримання суден спеціалісти їх оглянуть і нададуть рекомендації, яким чином «якнайшвидше їх повернути до служби».

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!