ГОЛОВНАГАРЯЧІ НОВИНИКолишньому політв'язню Кремля примусово вручали російський паспорт

Колишньому політв'язню Кремля примусово вручали російський паспорт

13 ноября 2019
Колишньому політв'язню Кремля примусово вручали російський паспорт

Колишній політвʼязень Кремля Олександр Кольченко розповів, що йому декілька разів примусово вручали російський паспорт, однак він категорично відмовлявся. Про це він сказав в інтерв’ю «Радіо Свобода». 

 

Кольченко на камеру писав пояснення, чому він відмовляється від російського паспорта. У поясненні зазначив, що він є громадянином України, тому російський паспорт йому не потрібен.

 

«Мені пропонували його під час досудового слідства. Я, звичайно, відмовився. Потім ще в таборі. Викликали до спецчастини, куди приходить жінка, яка займається документальною кореспонденцією. Зазвичай туди викликають в обідній час, а мене викликали вранці. Я подумав, що ж такого термінового? Приходжу туди — там кілька працівників. Один знімає на камеру. Інший каже: “Вітаємо, ось ваш російський паспорт”. Я відповів: “Спасибі, звичайно, але у мене один вже є”. Вони кажуть: “Буде два”. Я відповів, що мені і одного досить», — сказав активіст.

 

Також Кольченко розповів, як до нього на стадії досудового слідства не допускали адвокатів і консулів.

 

«Потім, коли вже був суд, до нас все ж таки кілька разів пускали консулів, а коли ми приїхали в табір, знову перестали пускати. Я памʼятаю, одного разу до мене прийшов консул. Це була кімната зі склом і ґратами. Він попросив книгу скарг, влаштував скандал, тому що, скільки він їздить по різних СІЗО, навіть у Чечні такого не було. Завжди можна було спілкуватися особисто», — розповів Кольченко.

 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!