ГОЛОВНАГАРЯЧІ НОВИНИКабмін схвалив законопроекти щодо легалізації видобутку бурштину

Кабмін схвалив законопроекти щодо легалізації видобутку бурштину

30 сентября 2019
Кабмін схвалив законопроекти щодо легалізації видобутку бурштину

Кабінет міністрів прийняв низку важливих рішень. Зокрема, Уряд ухвалив пакет проектів законів для впорядкування діяльності з видобутку бурштину, про що йшлось на нараді у Президента 2 вересня.

 

"Законопроект ще про одну біду – екологічну, це бурштин. Є законопроект, який пропонує, по-перше, заборонити експорт бурштину-сирцю необробленого, тобто все – не можна сирець вивозити. Криміналізувати нелегальний вивіз бурштину, ввести тобто серйозну відповідальність за таку діяльність. Спростити трохи процедуру отримання офіційних документів для цієї землі, яка вже пошкоджена," – повідомив Олексій Гончарук, прем’єр-міністр України. 

 

Тож у  Кримінальному кодексі з’явиться окрема стаття – 240-1 «Незаконне видобування бурштину». Відповідно до неї, за незаконний видобуток бурштину можна буде отримати такі покарання:

– штраф від 11 900 до 51 000 гривень;
– обмеження волі на строк від одного до трьох років;
– позбавлення волі на той самий строк.Також схвалено проект закону щодо легалізації грального бізнесу в Україні, який передбачає, що азартні ігри будуть проводитися виключно на території готелів, на гральному обладнанні з використанням програмного забезпечення, яке відповідає міжнародним стандартам.Окрім цього, Уряд схвалив проект закону щодо підвищення ефективності використання коштів Державного фонду регіонального розвитку. Зміни передбачають посилення відкритої конкуренції між проектами, які подаються на фінансування за рахунок фонду лише через прозорі конкурсні процедури після доведення економічної або соціальної ефективності.Також Уряд розпочав роботу над інструментами здешевлення кредитів для купівлі земель сільськогосподарського призначення. Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!