ГОЛОВНАГАРЯЧІ НОВИНИГлобальне кровопролиття як наслідок порушення Росією міжнародних законів

Глобальне кровопролиття як наслідок порушення Росією міжнародних законів

18 ноября 2019
Глобальне кровопролиття як наслідок порушення Росією міжнародних законів

Проведений українським агенством УНІАН аналіз світової преси свідчить про збільшення загрози глобального конфлікту через систематичне ігнорування Росією норм міжнародного права.

 

Чим більш віддаленим стає особистий досвід війни, тим більше має значення вшанування пам’яті. Як говорив імператор Візантії Маврикій: «Народ, який забуде своїх захисників, і сам буде забутий». Сьогодні мало людей знають свою історію. І це теж важливо, тому що нинішній стратегічний і політичний контекст менш стабільний, ніж в будь-який період після Другої світової війни. Загрози дуже швидко диверсифікуються, поширюються і посилюють, — пише видання "The Telegraph".

 

Глобальна арена характеризується постійним протистоянням і поверненням старої ери конкурування «великих держав».  Все це «приправлено» ще й загрозою від недержавних акторів, таких як «Ісламська держава», які використовують терор, щоб підірвати західний спосіб життя. Крім того, ситуація погіршується масовою міграцією й підйомом популізму. Багатостороння система, яка підтримувала стабільність з 1945 року, під загрозою. І це вимагає глобальної відповіді, щоб модернізувати й захистити її. Характер політики й способу ведення війни змінюється швидко завдяки викривленню інформації й темпам технологічного прогресу. Суперники Заходу стали майстрами у використанні тонкої межі між миром і війною. Те, що становить собою зброю у цій «сірій зоні» не обов’язково робить звук «бабах». Енергія, хабарі, корупційні бізнес-практики, кібератаки, вбивства, фальшиві новини, пропаганда, солдати без розпізнавальних знаків на уніформі, найманці, існування яких можна заперечувати, а також узурпація ланцюгів поставок, крадіжка інтелектуальної власності й старомодне військове залякування – все це приклади нової альтернативної «зброї», яку використовують, щоб досягти перевагу, посіяти незгоду, підірвати західну політичну згуртованість. Всі вони використовуються, щоб знищити західний спосіб життя.

 

Різні країни використовували опосередковані сили на Близькому Сході. Росія відправила найманців з групи «Вагнер» у різні частини Африки. Видання "New York Times" писала, що Москва тепер випробовує нові тактики дезінформації через "Facebook" для впливу на африканські країни. А газета "Daily Maverick" з ПАР писала про те, що Кремль будує «русский мир» в дев’яти країнах на континенті. Звісно, навряд чи хтось наважиться оголосити комусь війну в традиційній формі. Але бездумна поведінка і відсутність поваги до міжнародного закону в сукупності із застосуванням нових типів «зброї» може призвести до катастрофічної глобальної помилки.

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!