ГОЛОВНАБлогиСлава Україні!Визволений український полонений розповів про тортури ФСБ

Визволений український полонений розповів про тортури ФСБ

Автор
Опубликовано: 210 дней назад (17 января 2020)
0
Голосов: 0
29 грудня 2019 року у рамках обміну утримуваними особами, бойовики ОРДЛО звільнили 81 українця, з них 76 повернулися на підконтрольну Україні територію, ще 5 вирішили залишитися на окупованій частині Донбасу. У свою чергу, Україна передала 124 особи.
Звільнені з полону українці мають кардіологічні проблеми, в деяких наявні щелепно-лицеві пошкодження, зокрема через зазнані в полоні тортури та знущання російських спецслужб, про які один із визволених полонених вирішив нам коротко розповісти.
«Мене спочатку побили при затриманні - приїхав сам «міністр МВС». Били ногами, серйозно пошкодили кадик, руки, ребра. Потім передали до ФСБ - вони не соромляться про себе говорити. Мене пропустили через «конвеєр». Спочатку тебе «підвішують на тапік» - це від назви телефонного проводового апарата ТА-57. До пальців, до мошонки, до вух під'єднують провід і пускають струм. Тільки не як в кіно, ніхто не вимикає, щоб запитати, що ти хочеш сказати. Б'ють струмом, доки не відключаєшся", - розповів полонений.
За його словами, після таких тортур виводять на мороз і обливають водою. Коли людина приходить до тями, її знову б'ють струмом.
«Звичайно, так можна померти на місці, біль нестерпний, здавалося, ти не витримаєш. Фсбшники за тобою стежать, у них все розраховано. І щоб ти не помер від розриву серця, лікар дбайливо перевіряє і тобі дають «коктейль» - це вода з корвалолом і нашатирний спирт. Випив, нюхнув, прийшов до тями - і знову струм», - додав утримуваний в ОРДЛО.
Він також розповів, що у його справі ФСБ пристебнула ще 14 місцевих жителів, в тому числі жінок. Вони пройшли «конвеєр» і зізналися в тому, чого не знали.
«Якщо чесно, мені дуже допомагала триматися думка, що якщо залишуся живим, зможу колись туди повернутися. Я зараз лікуватимуся. Мене не зламали. Я всіх запам'ятав», - додав полонений.
Як ми бачимо, це вже не перший випадок того, що російські спецслужби калічать та знищують ні в чому невинних українських полонених. На відміну від Росії, в рамках поглибленої співпраці та підписання угоди про асоціацію з ЄС, Україна дотримується всіх норм та стандартів Європейського комітету з попередження тортур та інших видів жорстокого поводження та покарання з особами, які утримуються у ізоляторах тимчасового тримання. Європейська організація OSCE систематично приїжджає в Україну з комплексними перевірками щодо дотримання законності у вказаній діяльності.
Визволений український полонений розповів про тортури ФСБ
59 переглядів

Читайте также:

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!