ГОЛОВНАБлогиСлава Україні!Росія поширює фейк про «секретні лабораторії США в Україні»

Росія поширює фейк про «секретні лабораторії США в Україні»

Автор
Опубликовано: 147 дней назад ( 2 июня 2020)
0
Голосов: 0
Росія поширює фейк про «секретні лабораторії США в Україні»

Дослідження Інституту масової інформації виявило 66 матеріалів у межах цієї інформаційної кампанії, які протягом 14 квітня – 20 травня вийшли в онлайн-медіа, які періодично моніторять аналітики ІМІ.
Недавно MediaSapiens писав, як Медведчук та «1+1» реанімували фейк про існування «американських біологічних лабораторій» в Україні. Розгорнулася ціла інформаційна кампанія з просування такої інформації у ЗМІ. У Інституті масової інформації дослідили джерела та учасників цієї кампанії в українських онлайн-медіа.
Фейки та конспірологічні теорії навколо "секретних лабораторій США в Україні" поширюються вже не перший рік, йдеться у публікації. Викривають цей фейк теж не вперше. Так, один з останніх матеріалів сайт StopFake оприлюднив наприкінці квітня. Зокрема, нагадали, що ця програма до 2015 року діяла і в Росії.
Саме з РФ почалася чергова хвиля інформаційної кампанії "секретні лабораторії США в Україні". 20 березня на каналі "Россия 24" вийшов матеріал про 15 секретних біологічних лабораторій в Україні», - йдеться у статті.
Сюжет російського телебачення сформований навколо петиції на сайті президента України «про створення комісії "щодо вивчення діяльності біолабораторій США у зв'язку із заявою представника МІД КНР Чжао Лицзянь про те, що американські військові занесли коронавірус в Ухань».
Як зазначають в ІМІ, російська пропаганда прив’язала стару історію про «секретні лабораторії США в Україні» до топової теми 2020-го – пандемії коронавірусу.
«І вже невдовзі розпочата росіянами інфокампанія проти України отримала продовження в українських медіа. Дослідження Інституту масової інформації виявило 66 (!) матеріалів у межах цієї інформаційної кампанії, які протягом 14 квітня – 20 травня вийшли в онлайн-медіа, які періодично моніторять аналітики ІМІ. Ці матеріали розміщувалися на п'яти сайтах: 112.ua, newsone.ua, zik.ua, strana.ua та unian.ua», - пояснюють у статті.
Нова хвиля фейку про «американські лабораторії» почалася з опису в соцмережі екс першого заступника Генпрокурора часів Януковича, а нині нардепа ОПЗЖ Рената Кузьміна.
«14 квітня він виклав скріни депутатського звернення до Прем’єр-міністра щодо цих лабораторій. Під зверненням його підпис та Віктора Медведчука. Протягом години після цієї публікації новини про це звернення вийшли на трьох сайтах: 112.ua, newsone.ua та zik.ua», - додають фахівці ІМІ.
Надалі Медведчук та Кузьмін стали головними ньюзмейкерами в темі "секретних лабораторій". Вони фігурують відповідно у 49 і 44 матеріалів з тих 66, які вийшли в різних медіа, помічають автори:
«Також у матеріалах цієї інформаційної кампанії фігурували: Вадим Рабінович, Євген Червоненко, Андрій Портнов, Вадим Карасьов, Ігор Мосійчук, В’ячеслав Піховшек, Юрій Загородний, Володимир Кацман, Олена Бондаренко, Олексій Куракін, Дмитро Співак, Олександр Качний. А сайт zik.ua одну новину зробив на основі заяви представника терористичної організації "ДНР" Дмитра Астраханя».
261 перегляд

Читайте также:

 • Як Росія поширює фейки про коронавірус
  Як Росія поширює фейки про коронавірус

  Росія проводить цілеспрямоване поширення дезінформації, пов’язаної з коронавірусом, на східноєвропейській території з метою стимулювання антинатівських настроїв серед населення. Тактика пошире...

 • Росія продовжує «зачистку» своїх «слідів» в Україні
  Росія продовжує «зачистку» своїх «слідів» в Україні

  «10.06.19 скоропостижно скончался ихтамнет генерал-лейтенант Юдин Сергей Сергеевич, который в 2015 году с позывным "Тамбов" руководил 2 АК оккупантов.» - пост користувача «Анатолий Шт...

 • Фейк як інструмент інформаційної війни
  Фейк як інструмент інформаційної війни

  Можна констатувати, що на теперішній час проти України ведеться повноцінна війна: «гібридна» за формою, «асиметрична» за змістом. Варто зазначити, що сутністю будь-якої війни є обман. Тому біль...

 • Фейк як інструмент інформаційної війни проти України
  Фейк як інструмент інформаційної війни проти України

  Фейк як інструмент інформаційної війни проти України Кожен із нас чув про інформаційну війну. Але навряд чи всі розуміють різноманітність та несподіваність її проявів. Україна постійно перебуває у ...

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!