ГОЛОВНАБлогиСлава Україні!«Українські землі ціною власного народу… »

«Українські землі ціною власного народу… »

Автор
Опубликовано: 205 дней назад ( 7 ноября 2019)
0
Голосов: 0
«Українські землі ціною власного народу… »

Інтервенція до Сирії, анексія Криму і продовження військової присутності на сході України може стати занадто витратною задачею для Путіна. «Війна – коштовна справа і росіяни це починають усвідомлювати», - вважає шведський економіст Андерс Аслунд. Кремль провадить військові операції у східній Україні та Сирії і, хоча масштаб цих конфліктів – обмежений, залишається питання, чи країна може собі це дозволити.
Колосальні військові витрати виснажують російський бюджет, а кардинальної модернізації армії не відбувається. Події на сході України, де Росія підтримує бойовиків угруповань «ДНР» та «ЛНР», які в Україні визнані терористичними, та участь у війні в Сирії, де Росія підтримує сили президента Башара Асада, вплинули на коригування та перегляд програми переозброєння Росії. Через санкції за окупацію Росією українського Криму, наприклад, Росія втратила можливість закуповувати техніку, аналогів якої у неї немає, купувати електроніку для військових потреб, комплектуючі для власних систем озброєння, які в самій Росії не виробляють. Але особливо сильно вдарив по програмі переозброєння авіації і флоту Росії розрив військових зв'язків з Україною.
Російська бюджетна статистика свідчить, що цивільні витрати на окупований Крим становлять 2 мільярди доларів на рік. Витрати на сході України закриті для громадськості, але можна вважати, що вони подібні. В цьому разі, за оцінками аналітика, витрати Росії становлять 4 мільярди доларів, або 0,3% ВВП лише на ці дві операції.
І от у вересні 2019 року у декількох російських містах з’являються написи проти війни на Донбасі й анексії Криму. На в’їзді до міста Тосно Ленінградської області Росії невідомі залишили заклик: «Вернем Крым Украине», а на стелі міста Псков з’явився напис: «Крым не наш». У Санкт-Петербурзі на житловому будинку за адресою: 1-й Рабфаковський провулок, корпус 5 невідомі написали «Хватит умирать за Донбасс». Раніше такі проукраїнські акції проходили на непідконтрольній уряду України частині Донбасу. Зокрема, в Донецьку і Луганську була помічена українська символіка до Дня Незалежності України. Те, що багато росіян не наважаться сказати вголос, вони пишуть просто на будинках.
Тим часом у Санкт-Петербурзі навіть затримали чоловіка, якому приписують образливі слова на паркані Російського музею на адресу президента і ФСБ. Напис: «Путин — тупое писклявое чмо. ФСБ — тупые шавки» з’явилася на паркані в другій половині дня 29 вересня 2019 року. На затримання зухвальця було по тривозі піднято всю поліцію. Вже до вечора вона відзвітувала, що затримала 42-річного місцевого мешканця Ігоря Соколова. Проти нього порушено карну справу за статтею «вандалізм»,
Із всього цього можна зробити лише один висновок, що з початку війни на Донбасі та анексії Криму мешканцям Росії жити легще не стало, а навпаки, російська економіка почала занепадати після введення санкцій ЄС та США. І, врешті-решт, громадяни Російської Федерації через 5 років після початку війни, через десятки тисяч жертв починають розуміти настільки їм «дорого» обходиться війна не тільки фінансово, а й життями близьких їм людей.
62 перегляди

Читайте также:

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!